Dešťové kapičky 7.10.-11.10.2019

Týden nám přinesl velmi zajímavé téma: dešťové kapičky. Dozvěděly jsme se mnoho nových informací: jak vznikají kapky vody, kam putují, jak využíváme vodu, proč se deště nebát, jak vypadá déšť, jaké má vlastnosti… No bylo toho opravdu hodně. V pondělí jsme začaly motivační pohádkou o Deštníku, který se bál vody. V úterý už na nás čekala nabídka činností, kterých jsme se v průběhu týdne aktivně účastnily: výtvarně ztvárnit kapku vody za pomoci krepového papíru; vylovit pinzetou písmenka z rybníka; projít vyznačenou cestičkou potůčku; Logico primo či piccolo – individuálně s paní učitelkou; vyhledávání všech podob vody v knize nebo časopise o přírodě. V průběhu týdne jsme se nezapomněly několikrát protáhnout a posílit různé svalové partie. Vycházka za deště pro nás byla příjemným zpestřením – mohly jsme si ty dešťové kapičky „osahat“ a zúročit vše, co jsme se dozvěděly „ve škole“ (tak říkáme s dětmi chvilce, kdy es přesouváme k magnetické tabuli, kde dětem vysvětluji probírané učivo – tento týden koloběh vody). Nevšední bylo kreslit dešťový mrak bublinkami z modré mýdlové vody, po zaschnutí jsme do mraků nakreslily fixou kapičky nebo vítr. V hudebně pohybové hře jsme se na chvilku staly dešťovými kapkami, stejně jako v pohybové hře na Vítr a mraky nebo hře o neposedných kapkách, které když se dotkly ledové kostky zmrzly. Rozárka nám zapůjčila elektronickou tužku, kterou jsme v našem tématu také využily – děkujeme. V pátek na nás čekala slovy dnešních dětí „challenge“, pro nás dříve narozené výzva 🙂 – stezka odvahy hlubokou kaluží. Děti samy si určily jak hluboko nebo daleko chtějí kalužinou projít tak, aby si do holinek nenabraly vodu.
Týden utekl doslova jako voda. Za mě musím říci, že jsme si jej parádně užili.

Za Sovičky paní učitelka Soňa

Dešťové kapičky 7.10.-11.10.2019

Zavřít Menu