Kam poletí draci 29.9.2019-1.11.2019

Tento týden jsme začínaly od úterý, protože měla naše krásná země svátek a o tom jme si povídaly, hrály jme hru Cestujeme po České republice, přečetly jsme si pověst o Praotci Čechovi a poskládaly puzzle s touto tématikou. Povídaly jsme si, že naše země má svůj národní strom, jmenuje se lípa a při pobytu venku jsme ten strom hledaly. Lístky z lípy jsme posbíraly, daly je do knihy vylisovat a další den jsme je nalepily na strom, který si děti namalovaly. Také měly připravený papír s namalovaným drakem a nápisem D R A K , měli za úkol vybrat stejná písmena a poskládat je ve stejném pořadí. V kroužku jsme si zazpívaly písničku Vyletěl si pyšný drak, zahrály jsme si ji na Orffovy nástroje, vytleskaly jsme si rytmus a zahrály jsme si rukama na tělo. V pátek jsme si celý týden zhodnotily.

Za Sovičky paní učitelka Maruška

 

Zavřít Menu