Andělské perníčky 2.12.-6.12.2019

Začal nám Advent, čas očekávání, radosti, pospolitosti. Vánoce v sobě ukrývají mocné kouzlo, které nás dělá
každý rok vnímavějšími a usměvavějšími. Proto i v MŠ si předvánoční těšení užíváme plnými doušky. V sobotu jsme
advent zahájily malým vystoupením u rozsvěcování obecního vánočního stromečku. V pondělí v kroužku jsme společně sdílely zážitky z prvního adventního víkendu. Vysvětlily jsme si, co to advent vlastně je a zaposlouchaly se do motivační pohádky o Medových pálivých perníčcích. Školku nám provonělo úterní pečení medových perníčků. Mohly jsme si vyzkoušet vykrajovat různé tvary a šlo nám to moc dobře, neb jsme sovičky šikovné a většina z nás doma pomáhá při vánočním pečení maminkám. Z nabízených činností na nás čekal balanční stromeček, kde jsme zkoušeli naši pohybovou stabilitu; zdobení punčochy, zvonečku a stromečku papírovými kouličkami; kdo chtěl mohl si vykreslit omalovánku s motivem andělíčka. Představivost jsme si procvičily u tvorby čertů z papíru. K uvolnění zápěstí nám dopomohla kresba andělíčka. Mikuláši jsme se pak snažily vyrobit bohaté fousy, což se nám už v pátek nechtělo, a tak má Mikuláš vous chudobný. Během týdne jsme se nezapomněly několikrát protáhnout a také si zahrát čertovskou pohybovou hru. Při vycházkách vesnicí jsme pozorovaly vánoční výzdobu domečků. Na školní zahradě se nám podařilo zahlédnout skupinu soviček, která přiletěla zimní období strávit za námi. Celý týden nás pak doprovázelo nacvičování písniček a básniček na vánoční besídku, která nás čeká 17.12.2019. Pomalu vstupujeme do do dalšího adventního víkendu. A už teď se těšíme, co nám přinese příští týden ve školce.

Za sovičky paní učitelka Soňa

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána