Zvířátka v zimě 27.1.-31.1.2020

Za okny to vypadá spíše na jaro, ale v kalendáři vládne stále paní Zima. V tématu tohoto týdne jsme se zatoulaly ke zvířátkům, která žijí v lese a zimu musí přečkat v přírodě. V pondělí nám paní učitelka přečetla pohádku o srnečku Tondovi a jeho kamarádech z lesa. Od úterý na nás čekaly připravené činnosti k tématu. Byly to: obtiskování stop zvířátek do mokrého písku a správné přiřazení stop; koordinace ruky – hledání správné cestičky od zvířátka k potravě; stát na jedné noze a přitom přendávat míčky z jednoho kroužku do druhého – balanční cviční; pomoci vatové tyčinky „ťupkat“ temperové barvy dle vzoru. Protáhly jsme se při cvičení. Zahrály si pohybovou hru Na medvěda. Zaječí překážková dráha prověřila naši fyzickou zdatnost – všechny Sovičky ji zvládly na výbornou. Stezku odvahy nám paní učitelka připravila z různých materiálů (korkové špunty, bublinkové folie, dřevené kostky…). Stezku jsme procházeli bez papuček, abychom zjistily, jak to mají zvířátka, která nemají nožky chráněné kopýtky. V kroužku jsme se dozvěděly, jaká zvířátka můžeme v zimě potkat  v přírodě a čím se v tuto dobu živí. Protože jsme jim chtěly aspoň trošku přilepšit, vydaly jsme se v pátek s jablíčky a mrkví ke krmelišti. Tam jsme zvířátkům mrkve nalámaly a naskládaly jablíčka. Děkujeme mamince od Anetky a Karolínky S., které nám krmení přinesly. Během vycházky jsme pozorovaly stopy zvířat v blátě. Po návratu na nás čekalo překvapení. Teta Radka nám nachystala ukázky vycpaných zvířat. Moc ji děkujeme, udělalo nám to velkou radost.

Za Sovičky paní učitelka Soňa

Zvířátka v zimě 27.1.-31.1.2020
Zavřít Menu