Všichni zase spolu 25.5.-29.5.2020

V pondělí 25.5.2020 jsme se opět téměř všichni sešli v naší školce. Čekalo na nás pár nových hygienických pravidel, na které jsme si všichni potřebovali zvyknout. Musím nás všechny pochválit. Děti i dospělí přijali nová pravidla za své a dodržují je. Ještě si pomalu zvykáme na náš uvítací a loučící se rituál: pozdravení se podáním ruky momentálně nahrazen ťuknutím loktů.

V rámci činnosti jsem tento týden pojala volněji, nechtěla jsem děti příliš zatížit nabízenými činnosti. Chtěla jsem jim dopřát dostatek prostoru na to, aby si na chod školky opět přivykly. Mohly si vyzkoušet koordinaci rukou a oka při dopravování berušky ze země na strom, nebo při přemisťování víček prstíky dle vzoru na podložce. Výtvarně ztvárnily deštníčky v dešti a naučily se novou písničku Deštík. Nezapomněli jsme se protáhnout a zacvičit si. Zahráli jsme si pohybovou hru Obr a paleček a Čáp a žáby.  Hodně času se snažíme trávit venku na zahradě školy, tento týden nám počasí moc nepřálo, snad už bude líp.

Děkujeme paní Stiborové a paní Horecké za přilepšenou. 🙂

Za Sovičky paní ředitelka Soňa