Rohatý, rohatý, černý, střapatý 30.11.-4.12.2020

Kolíbala bába čerta
na dubovým pařeze.
Nebudeš - li čerte ležet,
tak ti bába nařeže.

Kolíbala bába čerta
na pařeze dubovým.
Hajej, dadej,
můj čertíčku.
Však já na tě nepovím.

Ahoj mami, tati, babi a dědo,
my Sovičky jsme se celý týden těšily na mikulášskou nadílku. Proto jsme nacvičovaly písničky a básničky pro Mikuláše, andílka a čerta.
Povídaly jsme si o tom, jací jsme. O našich dobrých vlastnostech a kamarádském chování. Zjistily jsme, že každý občas malinko pozlobí, ale v každém je něco dobrého – zkrátka jsme šikovní – takže – MY SE ČERTA NEBOJÍME !!!
Pro jistotu jsme nakreslily krásné obrázky a vyráběly čertíky. Upřímně – to kreslení, lepení a stříhání papíru nám dalo dost práce, ale vyplatilo se. V pátek 4.12. – přesně na Barborky – k nám přišla čertova babička!!!  My jsme Sovičky smíšené, ty velké a ještě větší se zase tolik nebály, u úplně malinké Sovičky ukápla slzička, ale naše Naďa ji vzala do náručí a nakonec jsme se všechny Sovičky odvážily, sedly si k čertici a převzaly nadílku. A taky jsme pěkně poděkovaly.
Stále jsme upevňovaly hygienické návyky a chválily kamarádské chování. To víte, jsme kvítka z čertovy zahrádky, zvlášť když nasněžilo, šili s námi všichni čerti. :-))
Těšíme se na příště, máme v plánu spoustu překvapení.

Za Sovičky paní učitelka Libuška

 

 

Zavřít Menu