Zvířátka v zimě 11.1.-15.1.2021

Milí rodiče,

zdalipak jste zvědaví, co jsme zase vyváděly?
Hezky si hrát a uklízet hračky jsme se učily!!!  A už  nám to trošku jde!
Taky jsme pozorovaly stopy ve sněhu, učily se básničku : Kdo tu skákal hop a hop, sníh nám poví podle stop…. Umíme to i cvičit..
Přinesly jsme do školky mrkvičky a zobání pro ptáčky a šly jsme tu zvěř nakrmit.
Teta Radka nám domluvila návštěvu v domě pana myslivce Vítka, Viděly jsme trofeje – paroží z dańka, srnce a jelena a taky různé ptáky, o kterých nám povídali. Třeba sojku, sokola a bažanta poznáme bezpečně. Prohlídly jsme si myslivecké knížky, dostaly jsme kalendář a omalovánky zvířátek. Moc se nám tam líbilo. Ještě jednou děkujeme.
Celý týden jsme si povídaly o zvířátkách v zimě. Některá spí, o jiná se lidé trošku starají.
V pracovních činnostech jsme poznávaly, vystřihovaly a lepily zvířátka u krmelce, ve výtvarce jsme zapouštěly barvy a rozfoukávaly skvrnu
–  keř v zimě,( má plody pro ptáčky)..
V PL jsme přiřazovaly ke zvířátkům stopy, v grafomotorice cvičily horní oblouk – hopsání zajíčka a klikatou čáru – ježka..
V pohybových hrách jsme hrály Stopy ve sněhu, Čáry máry pod kočáry…, Tiše děti, ježek spí…
 a učily se básničku Ježek v zimě.  Naučte se ji s námi.
Kam se ježek v zimě schoval?
Neklouzal se, nesáňkoval.
Zahrabal se do listí,
od té doby spí a spí..
Zahrabal se do země.
Lidičky, vzbuďte mě.
Až zavoní fialky,
zapískají píšťalky.
Kontrolní otázka:
1. Můžeme najít ve sněhu stopy ježka?
2. Kdo by chtěl spinkat celou zimu, schoulit se do pelíšku a probudit se až na jaře?
Za Sovičky zapsala paní učitelka Libuše Bývalcová
Zvířátka v zimě 11.1.-15.1.2021