Kdopak mi tu loupe perníček? 23.11.-27.11.2020

Do školky jsme se po 14 dnech všechny moc těšily. Jakpak by taky ne? Kromě kamarádů na nás čekalo přímo pohádkové téma. V pondělí nám paní učitelka přečetla pohádku O perníkové chaloupce, kterou napsala paní Božena Němcová. Během týdne jsme si pak poslechly další variace této pohádky. To nám velmi pomohlo při rozvoji slovní zásoby, stejně jako při prohlubování dalších řečových a jazykových schopností.  Povídaly jsme si také o charakteristických vlastnostech jednotlivých postav a zdůvodňovaly jsme jejich chování. Pomoci dramatizace jsme si pohádku zahrály. Což byla velká zábava. Obzvláště, když Ježibaba učila děti sedět na lopatě. Postavily jsme si také perníkovou chaloupku, kterou jsme vyzdobily perníčky z papíru.  Z opravdového perníkového těsta jsme pak vykrajovaly perníčky a adventní svícen. To byla vůně! Děkujeme Anetce a její mamince za krásnou perníkovou chaloupku, kterou spolu vyrobily.

Z pohybových her jsme si zahrály honičku na Ježibabu, která ukrývala chycené děti  v chlívku a Těsto, které mělo kynout, což se nám moc nevedlo. Skládání rozstříhaných obrázků z pohádky nám pomohlo procvičit očka. Rozárka nám přinesla knihu k elektronické tužce s pohádkou O perníkové chaloupce. Mohly jsme si tak dále upevňovat děj této pohádky a poznávat ještě lépe jednotlivé postavy. Jak se leze na strom, jsme si vyzkoušely na žebřinách. Většina z nás byla odvážná a úkol zvládla.

Začaly jsme s nacvičováním písně Mikuláš, kdyby náhodou, tak abychom byli na příští týden připravené :-).

Za Sovičky paní učitelka Soňa

 

Zavřít Menu