Vím, co kam patří 8.4. – 12.4. 2024

Tento týden děti čekalo velké třídění, proč se musíme starat o hračky, ale hlavně o naši zem? Už umíme třídit? Máme doma všichni důležité barvy popelnic? Sovičky byly úžasné, vydaly jsme se ke studánce – vybaveni gumáky a plným nasazením. Sbírali jsme klacky a dávali na jednu hromadu (připadaly si jak ninja – když se snažily přeskakovat z jednoho břehu na druhý). Na vycházkách jsme hledaly popelnice a zároveň jsme si říkali, co do nich patří – víte co na tom bylo úžasné? Že sami ty popelnice vyhledávaly. Během ranních her mohly procvičovat dechové cvičení, kdy se mezi sebou snažily dopravit foukáním kuličku do cíle, nebo cvičily trpělivost při stavění pyramidy z odpadového materiálu, a pak strefovaly jednou rukou a tím si procvičily i počty (kolik kdo trefil nebo kolik jich zůstalo). Z leva doprava podle nápodoby skládaly písmena, zkusily i pexeso z odpadků. Na odpadcích jsme si procvičili rozklad slov na slabiky – písmena – začáteční i konečné písmeno. Naučili jsme se dvě nové písničky. Teď už víme, že aby naše zem byla zdravá a čistá, tak se o ni musíme starat, i co je pro náš život důležité a proč. Zakončili jsme to pokusem se vzduchem a vydali se na čerstvě posekanou zahradu, kde se pokusily kopat do nových branek a nebo si jen tak, opekly špekáčky ze šišek napíchnuté na klacek :).

Za Sovičky paní učitelka Renáta

Napsat komentář

Zavřít Menu