Máme rádi maminku, dáme ji sladkou pusinku 6.5 – 10.5.2024

V pondělí jsme si přečetly společně pohádku, kde jsme doplňovaly text „O kůzlátkách“. Rozebraly jsme děj pohádky – proč nesmíme otvírat, kdo jim to řekl, kdo šel nakoupit… Tím jsme se dostaly k „maminkám“. V neděli budou mít všechny maminky – babičky svátek.

Zkusily si pověsit, vyžehlit, poskládat prádlo, nalévat kafíčko, aby nerozlily nic, a nebo pracovaly s rýži, která musela zůstat jen na stole – v pátek se trošku zvrtlo – byla i pod stolem – vzaly lopatku a smetáček a vrhly se na to – samy od sebe:)

Zajely s kočárkem na nakup – slalomek – hlavně nevyklopit miminko, podlezly překážky, houbičkami si procvičily plosku nohy, kdo zvládl, přelezl nebo přehopkal žebřík.

Nakreslily si svoji maminku, poskládaly srdíčko – kde musely dodržet posloupnost, aby se to povedlo, a už druhý předškoláček umí zavazovat mašličku:). A co je moc hezké, tak ví, jak se jmenuje jejich maminka :).

Mají pro vás dáreček, tak snad si v neděli vzpomenou a vykouzlí Vám usměv na tváři :).

Krásný svátek „maminky“!

Za Sovičky paní učitelka Renáta

Napsat komentář

Zavřít Menu