Domov, místo, kde žiju 13.5.-17.5.2024

Domov, jedna ze základních potřeb pro každého z nás, jejíž naplnění nám přináší pocit bezpečí a jistoty.  Už víme, že dům je hranatá, střecha špičatá, okna čtveraté a dveře? Ty rozhodně nesmí chybět! Během týdne jsme při vycházkách obešly téměř všechny domečky, ve kterých bydlíme. Přesvědčili jsme se tak, že základ mají vždy shodný a liší jen minimálně, spíše vzhledem a provedením. Každá ze Soviček byla vždy pyšná, když mohla svým kamarádům představit právě ten svůj domov. Nezahálely jsme ani ve třídě. Představivost a prostorovou orientaci si procvičily při sestavování stavebnice dle vzoru a skládáním nábytku do dřevěného domečku. Kreativitě jsme dali prostor při výtvarné práci, kdy jsme procvičily stříhání po čáře, lepení, skládání z papíru,  dodržení postupu dle zadání. Při lezení na žebřiny a sklouznutí se po skluzavce, se některé z nás celkem zapotily, nicméně zvládly jsme všechny! Zrakovou paměť, pozornost a pravolevou orientaci jsme procvičovaly nejen u pracovního listu, ale také s Edíkem (tak jsme pojmenovaly našeho nového třídního maskota, který k nám docestoval z velké dálavy). Před, nad, za, pod, uprostřed, vpravo, vlevo – pro nás nic neznámého. Křidélka jsme si protáhly několikrát, jak ve třídě, tak i na obecním hřišti.

Za Sovičky paní učitelka Soňa

Napsat komentář

Zavřít Menu