Co se děje v rákosí 3.6-7.6.2024

Co se děje v rákosí? Koho jsme tam viděly nebo slyšely? Musely jsme být opravdu pozorné a trpělivé, abychom slyšely ,,žabí koncert,, a to jsme měly i štestí, že jsme potkaly v kaluži dvě žabky a jednu v rybníce –  pozornost věnovaly i vážkám, které se honily po hladině – ty jsme si taky zkusily vyrobit – a o to větší radost byla, když trpělivost ztrácely a podařilo se jim dílo dokončit. Jak si děti vyrobily Orobinec? Lehko. U rybníka dokázaly najít, tam jsme si zkusily kdo má nejdelší žabí skok, a nebo jsme zachranily vílu Amálku před vodníkem – kdy jsme mu vylžičkovaly vodu z kyblíka.
Pracovaly jsme i s emoci – proč je Amálka smutná, kdo by ji mohl pomoci, navázaly jsme na kamarádství, jak je důležité si umět pomáhat a neubližovat si (máme ještě před sebou kus práce).
Ve třídě měly nachystané úkolky, které se během týdne snažily splnit všechny děti, naučily se rozpočítadlo, abychom uměly předejít dohadováním se, ale velkou část jsme věnovaly přípravě besídky.

Za Sovičky paní učitelka Renáta

Napsat komentář

Zavřít Menu